2021 metų vestuvės

Vestuvės 2021-aisiais: kaip susikurti smagią, bet saugią šventę?

Nors vasarą nuslūgstanti pandemija bei atsiradusi skiepų galimybė sufleruoja, kad 2021-ųjų metų vestuvių sezonas gali būti išgelbėtas, būsimi jaunavedžiai toliau kelia klausimą: kaip suplanuoti saugią ir sklandžią šventę patiriant kuo mažiau nesklandumų? Patarimais planuojantiems vestuves dalinasi renginių organizatorių komanda „Nuotaikos kalviai“.

Išvažiuojamoji ceremonija

Nors bažnyčios ir santuokų rūmai į saugumą ceremonijos metu žiūri itin atsakingai, pageidaujantys maksimalaus saugumo gali pagalvoti ir apie ceremoniją po atviru dangumi.

„Tai aktualiausia tiems, kurie svajoja pasikviesti daugiau dalyvių nei įleidžiama į ceremoniją (dažniausiai santuokos rūmai griežtai riboja jų skaičių) arba tiesiog sukurti maksimaliai saugią atmosferą svarbiausią savo gyvenimo akimirką. Be abejo, išvažiuojamoji ceremonija visada palieka ir daug puikių įspūdžių: didysis „taip“ ištartas čiulbant paukščiams ir pučiant gaiviam vėjeliui tiesiog primena romantinį filmą“, – šypsosi renginių vedėjas ir „Nuotaikos kalvių“ narys Donatas Šimkus. Jo teigimu, ceremonijos nuotaikos nesugadina net lengvas lietutis: nuotraukos gaunasi nerealios, na, o bijantys sušlapti gali pagalvoti apie specialų stogelį, kuris atliks ir dekoracijos funkciją.

Programa, kuri nepriklauso nuo dalyvių skaičiaus

Kitas jautrus klausimas: kaip suplanuoti šventę, jeigu nežinome, kiek tiksliai žmonių joje dalyvaus?

„Savaime suprantama, kad kaip ir pernai, taip ir šiemet, bus situacijų, kai kažkas negalės į šventę sugrįžti iš užsienio (o gal kaip tik netikėtai sugrįš paskutinę akimirką?) arba negalės pasirodyti dėl saviizoliacijos“, – visgi, renginių vedėjo teigimu, sprendimų, kaip sukurti lankstesnį šventės planą yra. „Kintantis svečių skaičius jums tikrai nekels tokio streso, jeigu orientuositės į programą, o ne į buitinius formalumus. Juk  nėra labai didelio skirtumo, kiek žmonių klausysis nuostabaus koncerto: 20, 30, o galbūt – tik patys patys artimiausi? Būtent todėl drąsiai planuokite savo svajonių programą.  Klausite, iš kur tada kyla didžiausias nerimas? Atsakymas paprastas: iš skaičiavimų „penkiais daugiau ar penkiais mažiau karbonadų reikės prie stalo“, „penkiomis daugiau ar penkiomis mažiau lėkščių jiems teks pirkti“. Šią situaciją, ko gero, geriausia valdyti taip: svečiams siūlyti švedišką stalą, o vienam kartui perkamų indų ar kitų, su žmonių skaičiumi susijusių dekoracijų, atsisakyti: taip ne tik išvengsite nerimo, kad išleidote pinigus veltui, bet ir „pataikysite“ į vieną pagrindinių vestuvių tendencijų – ekologiją“, –  sako D. Šimkus.

Maži, bet svarbūs sprendimai

Kartais reikia ir labai nedaug, kad svečiai pasijustų kur kas saugiau.

„Nors dažnai per renginius vietas prie stalų kiek „sumaišome“, kad susibendrautų skirtingi  šventės dalyviai, esant svečių pageidavimui, prie stalo galite sodinti šeimomis.  Panašias rokiruotes galima atlikti ir su nakvyne: užuot siūlę nakvynę, kur dažnai viename kambaryje miega skirtingos šeimos, šias išlaidas (ar jų dalį) galite panaudoti naktiniam autobusiukui, kuris parvežtų gyvenančius netoliese.  Nors norime tikėtis, kad šį sezoną dėl saugumo teks jaudintis kur kas mažiau, pasiruošti  „planą B“ galite jau dabar“, – pataria organizatoriai.

Kitokia kelionė svetur

O ką daryti tiems, kurie svajojo susituokti užsienyje, tačiau nežino, ar pavyks tai įgyvendinti? Visi renginių organizatoriai vieningai šypsosi: sukurkite kelionės nuotaiką čia – Lietuvoje.

„Kai visi taip išsiilgę kelionių, nėra nieko nuostabiau nei sukurti temines vestuves kelionių tema. Tai gali būti ir abstrakti kelionių tema su skirtingomis kryptimis, šalimis, skoniais. Arba kaip tik:  konkrečiai viena šalis, kurią esate labiausiai įsimylėję. Nebijokite ryškių spalvų, egzotikos, drąsių sprendimų: būtent tai šį sezoną bus visiškas „top‘as“!, – drąsina renginių organizatoriai.

„Nors 2020-ųjų sezoną visi buvome šiek tiek sunerimę, praėjusiais metais vis tiek teko pravesti nemažai vestuvių.  Galima sakyti, kad prieš kiekvieną šventę jautėmės taip kaip šių dienų sportininkai: laukdavome iš užsienio grįžusių svečių testų rezultatų, kartu jaudinomės, kad tik visi galėtų išbėgti į šventinę „aikštelę“. Džiaugiamės, kad žmonės buvo atsakingi, todėl viskas praėjo sklandžiai ir įkvėpė optimizmo laukiant šių metų. Jeigu nežinote, dvejojate, susidūrėte su klausimais: visada kreipkitės pagalbos į savo renginio organizatorius: juk jie tam ir yra!”, – pozityvo nepraranda D.Šimkus.